Blog

Tarcza antykryzysowa a doradztwo podatkowe

W ostatnim czasie ustawodawca przygotował szereg aktów prawnych, których teoretycznym celem jest pomoc przedsiębiorcom. W ramach tarczy, przedsiębiorcy, pracownicy oraz zleceniobiorcy mogą skorzystać z szeregu mechanizmów wsparcia, w tym m.in. ze zwolnienia z opłacania składek ZUS za miesiące od marca do czerwca 2020 roku.   Ze zwolnienia z opłacania składek mogą skorzystać   (i) Osoby […]

Czytaj dalej

Ustalenie stosunku pracy – roszczenia pracownika

Co jeśli umowa zlecenia lub inna umowa cywilnoprawna rzeczywiście stanowi tzw. „ukrytą umowę o pracę”? W takiej sytuacji pracownikowi przysługuje szereg roszczeń wobec pracodawcy, które w konsekwencji mogą spowodować konieczność wypłaty kwot pieniężnych wielokrotnie przewyższających koszty zatrudniania pracownika na umowie o pracę.

Czytaj dalej

Krajowy System Cyberbezpieczeństwa – nowe obowiązki

Od 28 sierpnia 2018 r. obowiązuje ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa  implementująca dyrektywę NIS (Network and Information Systems Directive z 2016 roku). Jakie nowe obowiązki wprowadza w polskim systemie prawnym? Jakie kary mogą zostać nałożone na przedsiębiorców?

Czytaj dalej

Wykup samochodu z leasingu. Co z VAT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że możliwy jest wykup samochodu z leasingu bez podatku VAT. Również jego późniejsza sprzedaż może nie podlegać opodatkowaniu VAT.

Czytaj dalej

Zmiany w katalogu działalności uprawniających do 50% kosztów podatkowych

Jedna z ostatnich nowelizacji ustawy o PIT dotyczyła m.in. kwestii możliwości stosowania 50% kosztów uzyskania przychodów. Zmienił się katalog działalności, które mogą korzystać z preferencji podatkowych. Czy nowelizacja daje jednak odpowiedzi na pytania podatników?

Czytaj dalej

Zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami online

Niedawno została uruchomiona nowa usługa online Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii we współpracy z Ministerstwem Finansów, polegająca na dodaniu możliwości uzyskania zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami za pośrednictwem internetu.

Czytaj dalej

Nabycie strony www – konieczność amortyzacji

W przypadku zakupu usługi polegającej na stworzeniu serwisu internetowego, której koszt przekracza 10.000 zł, możemy być zmuszeni do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od  jej wartości początkowej.

Czytaj dalej
copyright © 2018 by LegalOps, all rights reserved. Realizacja Studio Brothers - strony internetowe